Wróć do listy

Komunikat do klientów, którzy korzystają z usługi rozliczenia przedpłatowe

💡 Posiadasz licznik przedpłatowy i korzystasz z tarczy solidarnościowej z limitem kWh[1]? Dowiedz się jak może wyglądać Twoje rozliczenie, gdy przekroczysz limit, który Ci przysługuje.

Jeśli w ramach swojego rozliczenia przedpłatowego zadeklarujesz zakup określonej porcji energii, a liczba kWh na paragonie będzie od niej mniejsza, oznacza to, że właśnie skończył się limit, jaki przysługiwał Ci w ramach tarczy solidarnościowej.

Przykład:
Chcesz kupić 100 kWh. Transakcja jest wykonana, ale na paragonie widnieje zakup jedynie 20 kWh. 

To nie jest błąd. Oznacza to, że właśnie skończył się Twój limit, w ramach którego, przed wykonaniem transakcji miałeś do wykorzystania już tylko 20 kWh. Aby wykupić pozostałe 80 kWh, musisz wykonać kolejną transakcję.
Taka sytuacja zdarzy się tylko raz. Jest to konieczne, aby po przekroczeniu Twojego limitu, cena za 1 kWh naliczała się odpowiedniej stawce.

Przepraszamy za utrudnienia.


[1]Limity, w ramach tarczy solidarnościowej, wynoszą:

  • dla gospodarstw domowych – 2 000 kWh, 
  • dla gospodarstw z osobami z niepełnosprawnościami – 2 600 kWh, 
  • dla rolników i gospodarstw z Kartą Dużej Rodziny – 3 000 kWh.

 

Może Cię również
zainteresować

04.03.2024

Relokacja salonu sprzedaży w Słupsku

26 kwietnia nasz salon w Słupsku na ul. Tuwima 6/7  jest otwarty w skróconych godzinach od 8.00 do 13.00. Po tym terminie salon zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji.  

04.03.2024

Komunikat dla konsumentów

Jeżeli od 1 stycznia 2020 roku do 30 września 2023 roku skorzystali Państwo z naszej oferty, a następnie umowa została wypowiedziana oraz zapłacili nam Państwo jednorazowe i zryczałtowane odszkodowanie, mają Państwo możliwość złożenia wniosku o jego zwrot.

19.02.2024

23 lutego niektóre z naszych salonów będą nieczynne

🔍📅 23 lutego niektóre z naszych salonów w Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Olsztynie, Płocku i Toruniu będą nieczynne. Sprawdź, gdzie będzie otwarty najbliższy salon.

24.01.2024

Krajowy system eFaktur zostanie wdrożony w późniejszym terminie

📢 🕑 📅 Krajowy System eFaktur (KSeF) [1], który miał obowiązywać w formie obligatoryjnej od 1 lipca 2024 roku zostanie wdrożony w późniejszym terminie.

Zgodnie z komunikatem z 19 stycznia br. [2] Ministerstwo Finansów przeprowadzi audyt i wskaże nowy termin wdrożenia systemu.