W obliczu coraz bardziej palących kwestii związanych z ochroną środowiska oraz rosnącymi cenami prąd na rynku hurtowym, coraz więcej osób i przedsiębiorstw szuka innowacyjnych sposobów wykorzystania energii odnawialnej.
Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest fotobalkonika, która pozwala na przekształcenie balkonu w miejsce, w którym będzie wytwarzana energia elektryczna. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzić można aż do 40%[1] w skali roku na rachunkach za prąd.
W zależności od wybranego wariantu mocy instalacji, rocznego zużycia oraz warunków, w jakich instalacja będzie pracować, zaoszczędzić można 21-40%[2] w skali roku na rachunkach za prąd. System montażowy paneli fotowoltaicznych na balkonie daje możliwość montażu pod kątem 90 stopni, równolegle do balkonowych barierek. System posiada także wszelkie certyfikaty, zapewniając bezpieczny i profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych.
Co ważne, użytkownik może na bieżąco monitorować zużycie energii za pomocą dedykowanej aplikacji. Fotobalkonika to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą żyć bardziej ekologicznie, a jednocześnie korzystać z własnego źródła pozyskiwania energii. Wprowadzenie fotobalkoniki do naszej codzienności to krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, gdzie ekologia i oszczędność idą w parze. To rewolucja, która pozwala nam nie tylko oszczędzać, ale także dbać o naszą planetę, co stanowi naszą wspólną odpowiedzialność i szansę na lepsze jutro.
[1] Przy założeniach: moc instalacji: 1,6kWp (4 panele fotowoltaiczne), roczny poziom autokonsumpcji: 567 kWh, roczna suma energii wytworzonej: 1379 kWh[2]
[2] Wyliczenia do powyższych założeń zostały przygotowane dla odbiorców rozliczających się na zasadach net-billingu oraz dla niezacienionej, południowej ekspozycji paneli fotowoltaicznych na balkonie. Do kalkulacji zostało wzięte roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną gospodarstwa domowego: 2 200 kWh, przy cenie za energię elektryczną pobraną w wysokości 0,41zł/kWh, oraz przy cenie za energię elektryczną oddaną wyznaczoną na podstawie wartości RCEm na rok 2023 (od stycznia do sierpnia zgodnie z tabelą https://www.pse.pl/oire/rcem-rynkowa-miesieczna-cena-energii-elektrycznej, od września do grudnia jako średnia z miesięcy maj-sierpień 2023).
Jedna stawka za prąd
przez cały dzień
czy niższa cena prądu
w wybranych godzinach doby?
Zmień grupę taryfową i zyskaj
szansę na dodatkowe oszczędności.
Wypełnij wniosek online
Korzystaj z energii
słonecznej. Umów się
na bezpłatną wizję
lokalną i sprawdź
o ile możesz obniżyć
swoje rachunki za prąd.
Poznaj ofertę
Masz duże zużycie prądu
w domu lub firmie?
Sprawdź co możesz
zrobić, aby płacić mniej
za energię elektryczną.
Sprawdź porady