Umowa sprzedaży
Wniosek o zmianę mocy umownej wyślij do dystrybutora, z którym masz zawartą umowę dystrybucyjną.
Umowa kompleksowa
Wniosek o zamówienie mocy umownej wyślij do nas przez formularz kontaktowy.
Jeśli my i dystrybutor zaakceptujemy zmianę mocy umownej i przyjmiemy ją do rozliczeń, zmieni się umowa między nami.
Moc umowna, o którą wnioskujesz, nie może być:
- większa od mocy przyłączeniowej, która jest określona dla Twojego punktu poboru energii;
- mniejsza od mocy, która jest wymagana ze względu na własności metrologiczne liczników i zainstalowanych przekładników, z uwzględnieniem charakterystyki Twojego poboru mocy.
Wybierz moc umowną do swoich potrzeb, ponieważ:
- od wysokości mocy umownej dla grup taryfowych A, B2x, C2x, C1x będziemy naliczać na fakturze „składnik stały stawki sieciowej”;
- dla grup taryfowych A, B2x, C2x dystrybutor prowadzi w każdym miejscu dostarczania kontrolę mocy pobranej. Za przekroczenie mocy umownej określonej w umowie dystrybutor pobiera opłatę [1].
Możesz zawnioskować o moc umowną stałą lub różną w zależności od miesiąca.
- Moc umowna stała przez cały rok:
- Wpisz liczbę kW mocy umownej od miesiąca, w którym ma obowiązywać. Moc umowna z wniosku będzie obowiązywała także w kolejnych latach.
- Moc umowna różna w zależności od miesiąca:
- Wpisz liczbę kW mocy tylko w miesiącach, dla których wnioskujesz o zmianę. Moc umowna z wniosku będzie obowiązywała tylko do końca roku kalendarzowego.
- Wniosek złóż do 30 września każdego roku. Jeśli do tego dnia nie zawnioskujesz o moc umowną, przyjmiemy wielkość mocy umownej z poprzedniego roku kalendarzowego.
Na kolejny rok znowu zawnioskuj o zmianę mocy. Jeśli nie złożysz zamówienia na moc na kolejny rok kalendarzowy, to do rozliczeń przyjmiemy moc umowną z poprzedniego roku kalendarzowego.
Jeśli zamówiona moc umowna wynosi powyżej 300 kW, dystrybutor może ograniczyć pobór mocy [1]. W takiej sytuacji podaj ilość kW mocy, której nie przekroczysz.
- Do każdej mocy umownej przyporządkowany jest bezpiecznik. Informacje o nich znajdziesz poniżej w tabeli.
Terminy
Aby nowa moc umowna obowiązywała od wskazanego miesiąca, musisz dostarczyć nam wniosek nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem tego miesiąca.
Weryfikacja wniosku i termin realizacji zmiany mocy przez dystrybutora może się przedłużyć:
- do 2 miesięcy od daty złożenia wniosku – dla grupy przyłączeniowej IV i V;
- do miesiąca od daty złożenia wniosku – dla grupy przyłączeniowej II i III.
[1] § 9 Rozporządzenia Rady Ministrów z 23 lipca 2007 w sprawie szczegółowych zasad i trybu wprowadzania ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła.
[2] pkt. 4.2.11 Taryfy Energa-Operator S.A.