Zamówienia publiczne w Polsce i Unii Europejskiej regulowane są przez szereg aktów prawnych, zarówno na poziomie krajowym, jak i unijnym.
Celem tych regulacji jest zapewnienie przejrzystości, uczciwej konkurencji oraz efektywnego wydatkowania środków publicznych.
Głównym filarem systemu zamówień publicznych w Polsce jest ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej ustawa PZP) (Dz.U.2024.1320 t.j. z dnia 2024.08.30)
Oferta jest skierowana do zamawiających publicznych, czyli podmiotów, które są zobowiązane do stosowania przepisów prawa zamówień publicznych przy zawieraniu umów dotyczących dostaw, usług lub robót budowlanych.
Zamawiającymi publicznymi są:
Zamawiający publiczni mają obowiązek przestrzegać zasad przejrzystości, konkurencyjności i równego traktowania oferentów w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego.
Wybierz najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie:
Coraz więcej placówek opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci i młodzieży rozpoczęło korzystanie z paneli fotowoltaicznych od Energa-Obrót. Projekt „Domy Dobrej Energii” umożliwia domom dziecka obniżenie kosztów oraz produkcję zielonej energii na własne potrzeby.
Wspólna inicjatywa Energi Obrotu, firmy CORAB oraz toruńskiego samorządu. Dzięki niej przedszkole będzie zaopatrywane w energię pochodzącą z odnawialnych źródeł. Wpłynie to na optymalizację wydatków placówki związanych z użytkowaniem energii elektrycznej.
Energą Obrót podpisała umowę z Miastem Toruń na zabezpieczenie potrzeb energetycznych miasta. W ramach współpracy właściciele obiektów zasilanych energią elektryczna, będą mogli jeszcze efektywniej nią zarządzać, dzięki wdrożeniu rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej.
UWAGA! Czy i jakie zmiany umowy są możliwe decyduje jej treść i pozostałe warunki przetargu w wyniku którego była zawarta. Poniższe materiały mają charakter informacyjny.
Wniosek o zawarcie umowy kompleksowej
Wypowiedzenie umowy kompleksowej z wnioskiem o demontaż licznika
Wypowiedzenie umowy sprzedaży prądu
Wniosek o zmianę grupy taryfowej
Wniosek o zamówienie mocy umownej
Porozumienie o przepisaniu licznika prądu (umowa kompleksowa)
Regulamin naszej usługi eFaktura obowiązujący od 1 lipca 2023 roku
Oświadczenie, które dotyczy aktywacji usług Rozliczeń Rzeczywistych, eFaktury i Energa24
Chcesz aktywować eFakturę lub założyć konto w serwisie ENERGA24? Sprawdź jak to zrobić przez internet ⟶ |
[1] Ustawa z dnia 27 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku oraz w 2024 roku oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2024 poz. 1831).