Współczesne czasy sprzyjają wypoczynkowi z dala od zgiełku wielkich miast i tłumów. Spędzanie wolnego czasu na działce rekreacyjnej stało się więc jedną z chętnie wybieranych możliwości. Częstym problemem w tego typu miejscach jest jednak brak zasilania. Aby go rozwiązać, można zainwestować w agregat prądotwórczy lub w fotowoltaikę. Czy ta inwestycja się opłaca?

Instalacja fotowoltaiczna na działce – zalety

Fotowoltaika to wygodny i bezobsługowy system, który zapewnia czystą, ekologiczną energię. Panele fotowoltaiczne stały się niezwykle popularne nie tylko wśród właścicieli domów czy firm, ale także wśród posiadaczy działek i domków letniskowych. Trudno się temu dziwić! Dzięki energii wytworzonej za pomocą fotowoltaiki, posiadacze domków letniskowych i działek rekreacyjnych mogą stać się bardziej niezależni energetycznie. Wyprodukowana w ten sposób energia z łatwością może zostać wykorzystana np. do zasilania sprzętów AGD i RTV oraz ogrzewania pomieszczenia w nieco chłodniejsze dni. 

Instalacja fotowoltaiczna na działce sprawdza się szczególnie wtedy, gdy jest zlokalizowana w pobliżu przyłącza energetycznego, co umożliwia jej sprawne podłączenie do sieci energetycznej. W innym przypadku montaż fotowoltaiki będzie wiązał się z poniesieniem dodatkowych kosztów. 

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej na działce

Najprostszym sposobem określenia mocy instalacji fotowoltaicznej jest wcześniejsze wykonanie wizji lokalnej oraz oszacowanie zużycia prądu, które pomoże w ustaleniu odpowiedniej wielkości instalacji.
 
Moc całej instalacji określa się przede wszystkim na podstawie przewidywanego zużycia energii elektrycznej. Poprawnie zaprojektowana instalacja pozwala na szybszy zwrot inwestycji, dlatego w tej kwestii dobrze zdać się na profesjonalistów. W naszej ofercie znajdziesz kompleksową usługę od wizji lokalnej, przez podpisanie umowy, montaż instalacji fotowoltaicznej, pomoc w uzyskaniu preferencyjnego finansowania, aż po zgłoszenie do dystrybutora. Aby poznać szczegóły, odwiedź zakładkę „Oferta”. 

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej na działce? Końcowa cena zależy od kilku czynników – wielkości całej instalacji, wybranej technologii czy miejsca montażu. Jest to jednak inwestycja, której zalety odczuwalne są przez długie lata.