Centrum Obsługi Klienta Indywidualnego

Centrum Obsługi
Klienta Indywidualnego


Skorzystaj z wyszukiwarki lub wybierz
jeden z tematów poniżej

25-03-2019

Zmieniony wygląd faktury

W marcu do wybranej grupy klientów trafią faktury w innym niż dotychczas szablonie. Część klientów otrzyma faktury na poddruku bez kolorów (z wyłączeniem logo Energi) lub ze zmienionymi kolorami i dodatkowym banerem informującym o aktualnej ofercie Energi.

 

Klientom, którzy zwrócili uwagę na inny wygląd faktury niż dotychczas dziękujemy za czujność i uspokajamy jednocześnie, że są to faktury przygotowane i wysłane przez Energę. Akcja ma charakter testowy. Załączamy tymczasowe wzory faktur do porównania i potwierdzenia ich autentyczności.

 

wzór fv nr 1

wzór fv nr 2

 

 

22-03-2019

Prace serwisowe elektronicznego biura obsługi klienta

22 marca (piątek) od godz. 20 do godz. 22, mogą wystąpić przerwy w działaniu elektronicznego biura obsługi klienta.

 

Przepraszamy za utrudnienia.

 

12-03-2019

Prace serwisowe

Od 15 marca (piątek) od godziny 18 do 19 marca (wtorek) do godziny 23 przeprowadzimy ważne prace modernizacyjne, które usprawnią nasze systemy obsługi klienta.

 

Możliwe utrudnienia

 

W trakcie prac serwisowych nasi klienci nie będą mogli:

 • wprowadzić odczytu i dokonać rozliczenia zużytego prądu (usługa Rozliczenie Rzeczywiste),
 • doładować licznika przedpłatowego, sprawdzić aktualnego salda (od 15 do 25 marca),
 • zalogować się do elektronicznego biura obsługi klienta ENERGA24.

 

Jak się przygotować

 

Zachęcamy naszych klientów, w szczególności posiadających licznik przedpłatowy, aby dokonali zakupu prądu do 14 marca.


Można to zrobić na dwa sposoby:

 • w elektronicznym biurze obsługi klienta,
 • doładować licznika przedpłatowego, sprawdzić aktualnego salda (od 15 do 25 marca),
 • w punktach sieci Moje Rachunki, Payland Net oraz epay.

 

08-03-2019

Komunikat dla klientów toruńskiego oddziału Energi

Już w najbliższą środę mieszkańcy Torunia i okolic będą mogli spotkać się z rzecznikiem klienta Energi Obrotu podczas specjalnego dyżuru w salonie firmy. Rzecznikiem, który reprezentuje klienta wewnątrz firmy, odpowie na pytania dotyczące produktów i rozliczeń, a jeśli zajdzie taka konieczność – pomoże w złożeniu reklamacji.

 

Rzecznik dyżurować będzie 13 marca w salonie sprzedaży w Toruniu, (ul. Czerwona Droga 1). Dyżur trwać będzie od 9 do 15.

 

Dyżury rzecznika to jedno z działań firmy, które pomagają poprawić jakość obsługi i poznać opinie klientów na temat oferty Energi.

 

Na dyżurach nie tylko pomagamy w rozwiązywaniu bieżących problemów klientów, ale przede wszystkim prosimy o uwagi i sugestie na temat naszej obsługi. Dzięki temu możemy wprowadzać konkretne zmiany. W zeszłym roku na przykład uprościliśmy wzorów umów, formularze i regulaminy dla klientów indywidualnych. Zależy nam na tym, aby wszelkie formalności były jak najmniej skomplikowane — mówi Stanisław Konował, rzecznik klienta w Enerdze Obrocie.

 

 Kto nie będzie mógł odwiedzić salonu Energi w podanym terminie, może skontaktować się z rzecznikiem klienta przez specjalny formularz na stronie www.energa.pl/kontakt lub pocztą tradycyjną, na adres: Energa Obrót, al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk, z dopiskiem „rzecznik klienta”.

 

 

19-02-2019

OSTRZEŻENIE

Otrzymaliśmy informacje, że na terenie Trójmiasta, naszych klientów nachodzą osoby, które podszywają się pod pracowników Energi, domagając się opłaty na poczet rzekomego zadłużenia danego klienta. Osoby te powołują się na pisma, których nie wysyłaliśmy.

 

PRZYPOMINAMY

 

Nasi przedstawiciele nie pobierają w domach klientów żadnych opłat.

Wszyscy przedstawiciele Grupy Energa mają odpowiednie identyfikatory.

 

APELUJEMY

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tej kwestii, prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem tel. 555 555 555.

19-02-2019

Komunikat dla klientów gdańskiego oddziału Energi

Od 1 marca (piątek) do 18 marca (poniedziałek) przeprowadzimy ważne prace modernizacyjne, które usprawnią nasze systemy obsługi klienta.

 

Możliwe utrudnienia

 

W trakcie prac technicznych nasi klienci nie będą mogli:

 • sprawdzić aktualnego salda (od 1 do 23 marca),
 • zalogować się do elektronicznego biura obsługi klienta eBOK (od 14 do 18 marca).

 

 

19-02-2019

Komunikat dla klientów z rejonu Tczew

Od 1 marca (piątek) do 18 marca (poniedziałek) przeprowadzimy ważne prace modernizacyjne, które usprawnią nasze systemy obsługi klienta.

 

Możliwe utrudnienia

 

W trakcie prac technicznych nasi klienci z rejonu Tczew nie będą mogli:

 • wprowadzić odczytu i dokonać rozliczenia zużytego prądu (usługa Rozliczenie Rzeczywiste),
 • sprawdzić aktualnego salda (od 1 do 23 marca),
 • zalogować się do elektronicznego biura obsługi klienta eBOK (od 14 do 18 marca).

W tym czasie nie wystawimy eFaktur ani faktur papierowych.

 

Jak się przygotować

 

Zachęcamy naszych klientów, aby dokonali rozliczenia zużytego prądu za bieżący miesiąc do 28 lutego. Kolejne rozliczenie będzie możliwe po 18 marca.

 

Można to zrobić na dwa sposoby:

 • w elektronicznym biurze obsługi klienta,  
 • w punktach sieci Moje Rachunki.

 

17-02-2019

Komunikat o cenach prądu w 2019 roku

Jesteśmy zobowiązani do stosowania ustawy[1], która weszła w życie 1 stycznia 2019 roku. Ustawa – w zakresie stabilnych cen prądu w 2019 roku – dotyczy wszystkich naszych odbiorców końcowych, którzy zawarli z nami umowę po 30 czerwca 2018 roku.

 

Nasze ceny prądu w 2019 nie będą wyższe niż 30 czerwca 2018 roku

 

Będziemy proponować w 2019 roku ceny prądu za 1 kWh nie wyższe niż te, które proponowaliśmy odbiorcom 30 czerwca 2018 roku. W ten sposób będziemy stosować się do ustawy, która łagodzi skutki podwyżek cen prądu.

 

Energa wspiera rozwiązania przygotowane przez rząd

 

Aktualnie dostosowujemy nasze systemy rozliczeniowe po to, aby rozliczać odbiorców zgodnie z ustawą. Z przyczyn technicznych początkowo możemy wystawiać faktury według wcześniejszych zasad. Zgodnie z ustawą, mamy obowiązek skorygować takie faktury najpóźniej do 1 kwietnia 2019 roku, ale ze skutkiem od 1 stycznia 2019 roku.

 

Prosimy o cierpliwość 

 

Prowadzimy bardzo intensywne prace, aby – najszybciej jak to możliwe – dostosować się do nowych rozwiązań prawnych. W tym czasie możemy wystawiać faktury z opóźnieniem. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 

Podstawa prawna

[1] Ustawa o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw z dnia 28 grudnia 2018 r. (Dz. U. 2018 poz. 2538 

 

11-02-2019

Spotkanie z rzecznikiem klienta

Rzecznik klienta Energi Obrotu będzie dyżurował w Słupsku i Koszalinie. Ekspert odpowie na pytania klientów związane m.in. z umowami, rozliczeniami czy zasadami składania reklamacji. Dyżur to także dobra okazja, by przedstawić swoją opinię o obsłudze w Enerdze. Masz spostrzeżenia, którymi chcesz się podzielić? Koniecznie weź udział w takim spotkaniu.

 

Rzecznik klienta Energi będzie czekać na klientów 13 lutego w salonie sprzedaży w Słupsku (ul. Tuwima 6/7) oraz 14 lutego w salonie w Koszalinie (ul. Dworcowa 17). Oba spotkania trwać będą od godz. 9 do 15.

 

W trakcie dyżurów będzie można zapytać o umowy i rozliczenia, a także zgłosić swoje propozycje i spostrzeżenia.

 

— Na dyżurach przede wszystkim słuchamy, czego oczekują od nas nasi klienci — podkreśla Stanisław Konował, rzecznik klienta w Enerdze Obrocie. — Dzięki temu w zeszłym roku uprościliśmy język i skróciliśmy nasze umowy, regulaminy i formularze. Nowe dokumenty są przyjaźniejsze, a ich wypełnienie zabierze mniej czasu.

 

Z rzecznikiem klienta można skontaktować się także przez formularz na stronie internetowej www.energa.pl/kontakt lub pocztą tradycyjną, pisząc na adres: Energa Obrót, al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk, z dopiskiem „rzecznik klienta”.

 

07-02-2019

Ostrzeżenie

Otrzymaliśmy zgłoszenie o wysyłaniu podejrzanych e-maili z adresu energa@poland.pl. Kampania najprawdopodobniej wysyłana jest przez oszustów. Prosimy nie otwierać załączników oraz nie instalować podejrzanego oprogramowania na swoich urządzeniach.

 

Nadawca wiadomości przesyła fałszywe potwierdzenie przelewu za zakup energii elektrycznej w Enerdze Obrocie. Otwarcie załącznika może skutkować zainstalowaniem wirusa na komputerze lub telefonie użytkownika.

 

Energa Obrót nie jest nadawcą tych wiadomości i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Powrót